Ataköy 7-8-9-10 Mah. D-100 Güney Yanyolu Nef 22 E Blok 9. Kat D:145 Bakırköy / İSTANBUL Tel : +905356887527
trende

ÖNLEYİCİ VE HAKLARI KORUYUCU AVUKATLIK

13.04.2022
244
ÖNLEYİCİ VE HAKLARI KORUYUCU AVUKATLIK

ÖNLEYİCİ VE HAKLARI KORUYUCU AVUKATLIK

Hukuki uyuşmazlık ortaya çıkmadan önce avukata başvurmak pek sık rastlanan bir tutum değildir.  Kuşkusuz, yaşanılan sorunların hukuki yolla çözümlenmesi de mümkündür.  Fakat , bunun ötesinde asıl önemli olan, uyuşmazlıkların ortaya çıkmasını engelleyecek önlemler almak ve ileri de oluşabilecek maddi, manevi problemleri ortadan kaldırmak olmalıdır. Koruyucu avukatlık bu noktada devreye girmektedir.

Önleyici bir diğer deyişle koruyucu avukatlık, hukuki risklerin tahlil edilerek planlanmasını ve problem ortaya çıkmadan önlenmesini temel alan bir kavramdır. Avukatların görevi yalnızca hukuki uyuşmazlık süreçlerini yönetmek ve neticeleri öngörmek değildir. Günümüz şartlarında temel ilkenin, müvekkillerle etkin ve güçlü ilişkiler içerisinde bulunarak, problemlerin oluşmadan önce önlenmesi olması gerektiği çok açıktır.

Önleyici / koruyucu avukatlık; aynı zamanda, uzun ve maliyetli yargı sürecini önleyen, yargının  iş yükünün hafiflemesine katkı sağlayan, tarafların zarar görmesinin önüne geçilmesini amaçlayan bir faaliyettir.

Bakırköy’de bulunan ALP/SER Hukuk Bürosu, ticari ve bireysel konularda, minimum zarar maksimum fayda anlayışıyla, her türlü hukuki ihtiyaç ve talebe yönelik önleyici / koruyucu avukatlık hizmeti vermektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hemen Ara