Ataköy 7-8-9-10 Mah. D-100 Güney Yanyolu Nef 22 E Blok 9. Kat D:145 Bakırköy / İSTANBUL Tel : +905356887527
trende

SAVCILIĞA ŞİKAYET DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ

<strong>SAVCILIĞA ŞİKAYET DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ</strong>

SAVCILIĞA ŞİKAYET DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ

SAVCILIĞA ŞİKAYET DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ

                    İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

Şikayet Eden     : Adı Soyadı – T.C. Kimlik numarası – Adres ve telefon bilgileri

Şikayet Edilen  : Adı Soyadı – T.C. Kimlik numarası – Adres ve telefon bilgileri

(Şüpheli belli değil ise bu bölüme faili meçhul yazılmalıdır)

Suç                    : Kasten yaralama, hakaret, tehdit, iş yeri dokunulmazlığının ihlali

Suç Tarihi         : 

Açıklamalar   

…….. tarihinde şikayet edilen şüpheli ….. isimli kişi sahibi bulunduğum iş yerime gelerek bir anda küfürler ve tehditler yağdırarak üzerime saldırmış ve beni dövmeye başlamıştır. Hiç anlamadığım bir şekilde dükkanımı basan şüpheli hem beni dövmüş, hem de tarafıma hitaben “gerizekalı, aptal, seni öldüreceğim, seni bu şehirde yaşatmayacağım” şeklinde cümleler sarf ederek tehdit ve hakaret etmiştir. Kendisine defalarca dükkanımı terk etmesini söylememe rağmen gitmemiş ve suç oluşturan bu eylemlerine devam etmiştir.

Çevredeki esnafların araya girmesi ile şüpheli dükkanımdan uzaklaştırılmıştır. Bu hususta dükkanımın bulunduğu sokaktaki diğer esnafların tanık olarak dinlenmesini ve kamera kaydı araştırılması yapılmasını talep ediyorum. Şüphelinin tarafıma saldırmasının ardından Silivri Devlet Hastanesinden aldığım darp raporunu dosyaya sunuyorum.

Tüm bu açıklamalar ışığında dükkanıma gelerek tarafıma saldıran, tehdit ve hakaret eden şüpheli ….. isimli kişi hakkında kasten yaralama, hakaret, tehdit, iş yeri dokunulmazlığının ihlali suçlarından soruşturma yürütülmesini ve kamu dava davası açılmasını isteme gereğim hasıl olmuştur.

Deliller             : Kamera kaydı, darp raporu, tanık beyanları vs her türlü delil

İstem ve Sonuç: Yukarıda ayrıntılı izah ettiğim üzere dükkanıma gelerek tarafıma saldıran, tehdit ve hakaret eden şüpheli ….. isimli kişi hakkında kasten yaralama, hakaret, tehdit, iş yeri dokunulmazlığının ihlali suçlarından soruşturma yürütülmesini ve kamu dava davası açılmasını sayın savcılığınızdan saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Şikayet Eden – Adı Soyadı – İmza

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
Bir Yorum Yazın

Hemen Ara